اموزش  Csharp.net4 2010 را از ابتدا یعنی اگر مبتدی باشید تا حرفه ایی از نویسنده معروفJohn Sharp  (جان شارپ) که معمولا تمام سی شارپ کاران ایرانی این نویسنده را می شناسند را برای شما مهیا کرده اییم.
این آموزش کامل و تصویری به زبان انگلیسی می باشد و شما را در یادگیری ین زبان برنامه نویسی محبوب آشنا می کند
سی‌شارپ (C#) زبانی شیءگرا و سطح بالا (high level) از خانوادهٔ زبان‌های چارچوب دات‌نت شرکت مایکروسافت است.
زبان #C، یک زبان برنامه نویسی چند الگویی است و منظم شده مدل‌های تابعی، امری، عمومی، شی گرا و جز گرا می‌باشد. این زبان توسط ماکروسافت و جزئی از دات نت به وجود آمد و بعدا استانداردهای ECMAو ISO را نیز در بر گرفت. #C یکی از 44 زبان برنامه نویسی ای است که توسط Common Language Runtime از .NET Framework پشتیبانی می‌شوند و در همه جا به وسیله Microsoft Visual Studio شناخته می‌شود.
این زبان برپایه سادگی، مدرن بودن، همه منظوره و شی گرا بودن ساخته شد.Anders Hejlsberg، طراح زبان برنامه نویسی دلفی، سرپرستی تیم طراحان زبان #C را بر عهده داشت.این زبان دارای دستوری شی گرا مشابه ++C است و به شدت از زبان‌های جاوا و دلفی تاثیر پذیرفته‌است.در ابتدا نام این زبان COOL بود که مخفف C like Object Oriented Language بود، هر چند در جولای 2000، زمانی که ماکروسافت پروژه را عمومی اعلام کرد، اسم آن به #C تغییر پیدا کرد.آخرین نسخه آن نسخه 4 است که از ویژوال استدیو 2010  استفاده می‌کند.
 
http://www.rasekhoon.net/Software/Download-4479.aspx

 

 

منبع : http://www.rasekhoon.net 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 9 آبان 1389    | توسط: علیرضا حقده    |    | نظرات()