سلام دوستان داشتم دنبال editor ها میگشتم که تو یه سایتی به این مطلب بر خوردم گفتم شاید به دردتون بخوره . راستی واسه دانلود چون بعضی از سایت ها ایران رو تحریم کردن میتونین از این لینک editor ها رو دانلود کنید .
ttp://webscripts.softpedia.com/cat/WYSIWYG-Editors-list-57-1-0-0.html
به نظر شما بهترین editor هم از لحاظ سرع و هم از لحاظ کارایی چیه ؟


منبع این مطلب هم : http://www.ittutorial.ir/

اگر شما هم برنامه نویس و توسعه دهنده باشید حتما با مشکل استفاده و یافتن ادیتورهای متن HTML برای بخش های از سایتهایی که طراحی میکنید روبرو شده اید. پیدا کردن ادیتوری رایگان و با امکانات مناسب از مسائل برنامه نویسان میباشد. در این پست قصد دارم ۱۰ ادیتوراکثرا رایگان و بعضا اوپن سورس را به شما معرفی کنم که بتوانید از آنها در پروژه های خود استفاده نمایید. البته ضعف تمامی آنها این است که بصورت پیش فرض “راست چین” را پشتیبانی نمیکنند اما با توجه به در اختیار بودن سورس این ادیتورها شما میتوانید این قابلیت را در انها بگنجانید :
۱٫ NicEdit

ادیتوری بسیار ساده، کارآمد و سبک و قابلیت خصوصی سازی آن هم جالب توجه است. شما میتوانید بخش های مورد نظر خود را به راحتی دانلود و فقط از آنها استفاده نمایید.
۲٫ TinyMCE

TineMCE بسیار کاربردی و با محیطی کاربرپسندانه و مشابه ورد. این ادیتور در ورد پرس و بسیاری از CMS های دیگر مورد استفاده قرار گرفته. اپن سورس است و بسیار قدرتمند
۳٫ CKEditor

CKeditor ورژن جدید ادیتور FCKeditor میباشد که تمامی نقاط ضعف خود را برطرف کرده و بسیار کاربرپسند و کاربردی و دارای محیطی مانند ورد و Open Office میباشد.
۴٫ YUI Rich Text Editor

ادیتور توسعه داده شده توسط تیم یاهو
۵٫ MarkItUp!

Markitup در حقیقت یک افزونه جی کوئری است و همچنین یک WYSIWYG نمیباشد اما تمامی قابلیتهای ابتدایی یک WYSIWYG را داراست، همچنین شما متیوانید نتیجه کدهای خود را توسط دکمه preview در همان لحظه و در پایین این ادیتور مشاهده نمایید.
۶٫ FreeTextBox

FreeTextBox ادیتوری مخصوص ASP.NET میباشد، پس میتوان حدس زد که این نرم افزار اوپن سورس نمیاشد اما نسخه رایگان آن امکانات خوبی را در اختیار شما قرار میدهد.
۷٫ MooEditable

همانطوری که از نام این ادیتور بر می آید، ادیتوری بر اساس کتابخانه موتولز (MooTools)
8. OpenWysiwyg

ادیتوری با قابلیتهای فراوان و زیاد اما متاسفانه هنوز با گوگل کرئم سازگار نشده است
۹٫ Spaw Editor

اگر با جداول زیاد سر وکار دارید این ایدتور بهترین انتخاب برای شما میباشد. همچنین قابلیت استفاده برای زبانهای برنامه نویسی PHP و ASP.NET
10. jHtmlArea

باز هم پلاگین دیگری که توسط کتابخانه جی کوئری توسعه یافته است، بسیار سبک و با قابلیت خصوصی سازی بسیار بالا

نوشته شده در تاریخ جمعه 15 مرداد 1389    | توسط: علیرضا حقده    | طبقه بندی: خودمونی، كاربردی،     | نظرات()