گفته‌ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کمیته‌ای برای جلوگیری از اختلال پیامک در شب سال نو در استان‌های مهمان‌پذیر از جمله مشهد ایجاد شده است.


ایسنا محمد سلیمانی اظهار كرد: همه دوست دارند که در شب عید پیامک ارسال کنند به طوری که پیش‌بینی می‌کنیم در شب سال نو 180 میلیون پیامک ارسال شود. وی تصریح کرد: کمیته‌ای را برای جلوگیری از اختلال پیامک مبنی بر توسعه ظرفیت در شب سال نو در استان‌های مهمانپذیر از جمله گیلان، مازندارن، فارس، اصفهان و مشهد ایجاد کرده‌ایم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح كرد: بر اساس گزارش اتحادیه‌ بین‌المللی مخابرات - ITU - ضریب نفوذ اینترنت در کشور 27 درصد است. وی كه در حاشیه‌ مراسم افتتاح هزار و 43 پروژه مخابراتی خراسان رضوی در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت تصریح کرد: برای خصوصی‌سازی شرکت‌های مخابرات، مالکیت‌ها تفکیک و مشخص شده است و خصوصی‌سازی شرکت‌های مخابرات در اختیار سازمان خصوصی‌سازی است.

وی با بیان این مطلب که نحوه‌ برگزاری مزایده اپراتور سوم تلفن همراه در دولت تصویب شده است، اظهار كرد: با توجه به محدودیت پروانه اپراتور دوم تلفن همراه، اپراتور سوم از آذرماه سال 87 فعالیتش را در کشور اجرایی خواهد کرد.

سلیمانی خاطر نشان کرد: آیین‌نامه‌های MMS در کمیته‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است که با ابلاغ آن MMS در کشور اجرایی خواهد شد.


نوشته شده در تاریخ یکشنبه 12 اسفند 1386    | توسط: علیرضا حقده    | طبقه بندی: خودمونی،     | نظرات()